Chrześcijański Tydzień Społeczny 


 • CHTS

  CHRZEŚCIJAŃSKI
  TYDZIEŃ SPOŁECZNY

  Spotkanie, dialog na rzecz wspólnego dobra

 • CHTS

  CHRZEŚCIJAŃSKI
  TYDZIEŃ SPOŁECZNY

  Spotkanie, dialog na rzecz wspólnego dobra

 • CHTS

  CHRZEŚCIJAŃSKI
  TYDZIEŃ SPOŁECZNY

  Spotkanie, dialog na rzecz wspólnego dobra

 • CHTS

  CHRZEŚCIJAŃSKI
  TYDZIEŃ SPOŁECZNY

  Spotkanie, dialog na rzecz wspólnego dobra

 • CHTS

  CHRZEŚCIJAŃSKI
  TYDZIEŃ SPOŁECZNY

  Spotkanie, dialog na rzecz wspólnego dobraIV CHRZEŚCIJAŃSKI TYDZIEŃ SPOŁECZNY

"O godność człowieka i ład społeczny"

24-25 maja 2013

Konferencja prasowa

czwartek 23 maja br. o godzinie 16:00Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy: Stefan Kardynał Wyszyński oraz na konferencję prasową w związku z odbywającym się w Lublinie IV Chrześcijańskim Tygodniem Społecznym.

Konferencja prasowa odbędzie się w Gmachu Głównym KUL, I piętro (plac przy księgarni uniwersyteckiej) w czwartek 23 maja br. o godzinie 16:00.

Wystawa została przygotowana specjalnie na potrzeby Tygodnia i poświęcona jest życiu i działalności Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Na 20 planszach przedstawione są najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa oraz jego cytaty z jego publicznych wystąpień.

Chociażby powstawały coraz to nowe filozofie i militarystyczne potęgi zmaterializowanego świata, pragnące w proch zetrzeć człowieka i całe człowieczeństwo, pozostanie zawsze prawdą Rodziny ludzkiej, że najważniejszy na ziemi jest człowiek. I nic go unicestwić nie zdoła! Choćby leżał w żłobie, na gnoju, okazując się w całej swej nędzy, jeżeli już zaistniał - jest i pozostanie największą wartością  i nieśmiertelną potęgą na ziemi. (Komańcza, 1956).

IV Chrześcijański Tydzień Społeczny odbywa się w Lublinie pod hasłem: O godność człowieka i ład społeczny. Wszyscy zainteresowani mają możliwość wziąć udział w otwartych sesjach plenarnych w dniach 24-25 maja br. Gowin, Gliński, Kosiniak-Kamysz, Bugaj i Kukiz gośćmi specjalnymi Tygodnia.

Refleksja na temat aktualności przesłania Jana Pawła II dla współczesnych Polaków oraz debata zatytułowana Jakiej Polski chcemy? będą głównymi wydarzeniami Tygodnia. Wykład inauguracyjny wygłosi wieloletni sekretarz Ojca Świętego, a obecnie Metropolita Lwowski, abp. Mieczysław Mokrzycki. Natomiast w debacie wezmą udział Jarosław Gowin, profesor Piotr Gliński, Paweł Kukiz  i Waldemar Bartosz.

Ponadto odbędą się debaty na temat wyzwań dla polityki rodzinnej w Polsce, roli mediów wobec najsłabszych, rozważania na temat pracy warunkującej godność każdego człowieka oraz dyskusja o tym jak pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Wśród gości m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, profesor Ryszard Bugaj oraz Bence Retvari, węgierski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości.

Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu inicjatyw na rzecz dobra wspólnego. Jego celem jest refleksja na temat życia społecznego w Polsce i w Europie, prezentacja zaangażowania społecznego katolików, dyskusja nad ważnymi problemami społecznymi w Polsce  i Europie i poszukiwanie dróg ich rozwiązania w duchu nauczania społecznego Kościoła.

Serdecznie zapraszamy do udziału.Patronat honorowy nad V Chrześcijańskim Tygodniem Społecznym objął
J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

budzik

ORGANIZATORZY

KUL KUL KUL KUL
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw www.eds-fundacja.pl
Wydział Nauk Społecznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II  www.kul.pl  
NSZZ „Solidarność” Region Środkowowschodni www.solidarnosc.org.pl/lublin


PATRONAT MEDIALNY strzałka do góry